Hogyan hat ránk a szóbeli bántalmazás?

2021.10.13

Verbális bántalmazás, ha rossz szavakkal bántjuk a másik személyt, ijesztgetjük, kitalálunk történeteket, ami nem valós, de úgy mondjuk el, mintha valós lenne, elhitetve a másik féllel, a saját igaznak gondolt elgondolásunkat, becsapva ezzel önmagunkat és a másik embert is. Befolyásolás áldozataivá válunk. Hogyha ezeket a félelmeket nem kezeljük időben, hanem figyelmen kívül hagyjuk a gyerekeknél, akkor ez felnőttkorban előjön depresszió, alvászavar, gyógyszerfüggés, alkoholizmus, erőszak, kényszercselekvések, pánikbetegségek, formájában. Hogyan előzhetjük meg?

Megelőzhetjük például azzal, hogy elhisszük, hogy ezek nem valós dolgok, amiket kitalál a külvilág, jön egy negatív inger, ami arra szolgál, hogy félelemben tartson. Velünk született rezgés, hogy féljünk. A külső külvilág ingereire reagálunk. Ha tudod, hogy nem kell tartani a negatív ingerektől, akkor kell egy pozitív gondolat a fejünkben hozzá, hogy megelőzzük a félelmünket. Példa: Ha kimész az utcára akkor téged bántani fognak. - jön az inger a külvilágból, amire te reagálsz.Ha kimegyek az utcára akkor biztos, hogy rossz dolog fog történni velem, hisz megmondták.- adod a félelmedből eredő választ rá.

Erre te hogyan reagálhatsz?

Reagálhatsz úgy, hogy tudod tudatosan, mert már tanultál róla, vagy nem hagyod magad befolyásolni, becsapni: - oké, hogy te ezt mondod, valószínűleg te örülnél neki ha én félnék, szorongó ember lennék, aki minden szavadat követi akit te irányíthatsz, de én nem leszek ilyen, nem hagyom, hogy megmond hogyan gondolkozzak, hogyan érezzek. A félelemkeltés mögött egyfajta irányítás, kontroll alatt tartás áll a másik személy részéről. Nem te vagy a félős ember, hanem beléd kényszerítik, hogy válj ilyenné. Akkor befolyásolható, irányítható, manipulálható leszel. Ne válj ilyenné.

Mowelshine
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el